:: ۱۵۰ هزار معلول شدید برای دریافت مستمری پشت نوبتند

حسین نحوی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ضمن اشاره به اجرای طرح تامین تجهیزات توانبخشی در استان‌ها محروم و کم برخوردار، اظهار کرد: این طرح طی سال گذشته و با اختصاص اعتبارات مورد نیاز در استان‌های مد نظر اجرا شده است.


وی تصریح کرد: در طرح تامین تجهیزات توانبخشی، افراد معلول شناسایی شده‌اند و وسایل مورد نیاز آنها توسط ادارات بهزیستی هر استان تحویل داده می‌شود.


نحوی نژاد با اشاره به وسایلی که در طرح اشاره شده به معلولان داده می‌شود، گفت: این وسایل عبارتند از اعصاء،واکر،ویلچر و... ضمن اینکه در طرح اشاره شده وسایل مورد نیاز معلولان تعویض هم خواهد شد.


معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور به برنامه ریزی سازمان در خصوص ادامه طرح اشاره کرد و گفت: این طرح همچنان ادامه خواهد داشت به طوری که بنا داریم سایر استان‌ها نیز در طرح مشارکت دهیم.


وی افزود: یکی از سیاست‌های سازمان بهزیستی در حوزه حمایتی، پوشش معلولان با بر اساس شدت معلولیت است به طوری که در حال حاضر ۱۵۰ هزار معلول با شدت معلولیت شدید و خیلی شدید پشت نوبت برای ورود به چرخه حمایتی هستند.


نحوی نژاد اضافه کرد: بر همین اساس تلاش می‌شود تعدادی از این افراد در سال آینده تحت پوشش سازمان قرار بگیرند و از مستمری سازمان استفاده کنند.


معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور بیان کرد: طی رایزنی‌های صورت گرفته با سازمان برنامه و بودجه و همچنین تعامل نمایندگان مجلس امیدواریم اعتبارات سازمان در سال آینده به گونه تخصیص یابد که بتوانیم مشکلات معلولان را بر طرف کنیم.


تعداد بازدید : 159
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...
ساعت و تاریخ : 14:53- 1397/2/5
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
شماره تماس :
توضیحات :